Kariéra lobbisty? aneb politolog v soukromém sektoru

Termín konání: 28.04.2016, 15:00

Místo konání: FF UP, Křížkovského 12, učebna 2.03

Informace

Pozvánka na absolventskou přednášku

Kariéra lobbisty?

aneb politolog v soukromém sektoru

čtvrtek 28. 4. 2016 od 15:00 v učebně 2.03

Věděli jste, že legální lobbing je přirozenou součástí liberálně-demokratických systémů? Znáte rozdíly mezi způsobem prosazování zájmů u nás a na evropské urovni? Pokud ne, dozvíte se to spolu s dalšími informacemi již ve čtvrtek 28. 4. 2016 na Katedře politologie a evropských studií. O své zkušenosti s prací

v zahraničních lobbingových agenturách se s Vámi podělí bývalí studenti KPES, Vojtěch Němec a Viktor Chvátal. Pokud vás zajímá, jak vypadá práce lobbisty v ČR a EU, tak neváhejte a přijďte!

Cílem přednášky je také rozšíření povědomí o možnosti profesního uplatnění v rámci zprostředkování vztahů mezi soukromým a veřejným sektorem mezi mladými politology. Posluchači se tak dozví i to, jaké nároky kladou lobbingové agentury na uchazeče o práci v  Praze.

Přednášku a diskuzi povedou:

                                

 

Vojtěch pracuje v bruselské pobočce mezinárodní lobbingové společnosti Kreab, kde se specializuje na korporátní klienty v oblastech veřejného zdraví, životního prostředí, energetiky a mezinárodního obchodu.                           

 

 

Viktor pracuje v pražské pobočce americké lobbingové společnosti FleishmanHillard, kde se jako juniorní manager specializuje na klienty z oblasti finančních institucí, retailu a zdravotnictví.