Instrukce studentům navrátivším se ze zahraničních pobytů

Datum vložení: 22.06.2015

Autor: Mgr. Markéta Žídková Ph.D., M.

Vážení studenti navrátivší se ze zahraničních studijních pobytů (Erasmus, ale též ostatní),

vzhledem k tomu, že je naší společnou povinností nyní během léta vaše pobyty v zahraničí administrativně uzavřít, tj. zavést vaše výsledky do Stagu, dovolte mi v krátkosti opět shrnout celý postup.

Nejdůležitějším dokumentem, který potřebujeme, je transcript Vašich výsledků. Tento vystavuje zahraniční univerzita a je zasílán buď na zahraniční oddělení či přímo studentovi; velmi zřídka je originál transcriptu doručen na katedru – v posledních letech žádný na KPES doručen nebyl.

Váš výjezd ve Stagu lze uzavřít na základě naší e-mailové komunikace.

Prosím, aby váš e-mail na mou adresu (marketa.zidkova@upol.cz;marketa.zidkova@gmail.com) obsahoval následující:

1)      Přímo v e-mailu uveďte své identifikační číslo.

Vypište všechny kurzy, které jste během Erasmus pobytu absolvovali, a to zcela v souladu s transcriptem. Uveďte v následujícím formátu:

Název kurzu v půdovním jazyce; název kurzu v češtině

Kód, který jste kurzu zadali při vyplňování ve Stagu (vždy začíná KPE/…)

Počet získaných kreditů

Hodnocení/známku, udělenou zahraniční univerzitou

známku škály UP (tj. A-B-C-D-E; F), která je adekvátním přepočtem hodnocení ze zahraničí (naleznete na transcriptu)

Datum absolvování zkoušky

2)     V příloze e-mailu zašlete transcript. Pošlete jej celý nascanovaný jako jednu přílohu v tomtéž e-mailu, a sice nascanujte všechny stránky transcript včetně škály přepočtu hodnocení ke kontrole (!). Buďte připraveni na vyzvání přinést originál transcriptu.

Všechny výše uvedené údaje musíte též uvést ve Stagu u svého výjezdu (instrukce o tomto vydává zahraniční oddělení FF UP před Vaším výjezdem).

Na základě výše uvedeného uzavírá katedra Váš výjezd ve Stagu. Stag vygeneruje dokument "RoR", který Vám nejprve zašlu emailem, ovšem musíte si jej také vyzvednout osobně na sekretariátu katedry, neboť na studijní oddělení jej musíte přinést s podpisem/souhlasem katedry.

RoR si tedy vyzvedáváte u paní sekretářky Grenové (na počátku července čerpá dovolenou; poté se raději v letních měsících vždy předem telefonicky informujte, kdy bude na katedře přítomna – tel. 585633302).

S dokumentem RoR musíte osobně zajít na studijní oddělení, kde Váš výjezd uzavřou finálně.

Postup, který jsem poměrně detailně popsala, jistě není složitý, zabere cca půl hodiny Vašeho času. Prosím, dbejte na pečlivé, nejlépe několikrát zkontrolované údaje ve Stagu i v e-mailu; vše musí být v souladu s transcriptem.

Předem vám všem díky za spolupráci!

Děkuji, mž