Erasmus - informace k letošnímu výběrovému řízení. Část 1.

Datum vložení: 18.01.2016

Autor: Mgr. Markéta Žídková Ph.D., M.

Vážení kolegové se zájmem o výjezd do zahraničí v rámci program Erasmus plus,

dovolte mi vás informovat, že byly aktualizovány katederní stránky týkající se našich partnerských škol, prosím, vizte http://www.kpes.upol.cz/zahranicni-studijni-a-pracovni-staze/erasmus. Pro vaši představu zde uvádíme mj. počet studentů, který v rámci dané smlouvy můžeme vyslat, a take celkový počet semestrů, na které můžete na danou školu vyjet.

V souladu s informacemi o výjezdech, které jsem vám podala na prosincové informační schůzce, potvrzuji, že na počátku semestru, konkrétně ve středu 17.2. v 8:30 v místnosti 2.03 se bude konat výběrové řízení na obsazovaná místa. Forma konkurzu bude tentokrát písemná, zpracovávat budete krátkou úvahu na téma související s vaším studiem. Text budete psát v jazyce, v němž chcete studovat.

// Ti z vás, kteří mají zájem o výjezd nabízený jinými katedrami (ať již Filozofické fakulty či jiných fakult), nechť si co nejdříve zjistí informace na daných katedrách – z jejich webových stránek či od koordinátorů zahraničních výměnných pobytů. Prosím, abyste nás nejpozději ve středu 17.2. informovali, hlásíte-li se na výjezd i přes jinou katedru. V případě, že budete mít možnost nakonec volit z více možností, rozhodnutí neoddalujte a zkontolujte si, že vaše jméno figuruje v seznamech pro zahraniční oddělení RUP pouze jednou. //

Prosím, vezměte na vědomí, že pouze ze závažných důvodů by Vaše/individuální výběrové řízení mohlo být přesunuto na jiný den a čas. Máte-li takovou situaci, informujte mne laskavě co nejdříve e-mailem (marketa.zidkova@upol.cz).

(!) Letošní výběrové řízení musí být vypsáno a administrováno přes novou aplikaci ve Stagu. Údaje za KPES v ní budou během příštího týdne. Z vaší strany se očekává, že se budete přihlašovat na výběrové řízení právě přes Stag. Ve chvíli, kdy vše bude v provozu, vás budu prostřednictvím naší e-nástěnky informovat, abyste tak učinili. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná teprve o první ročník, kdy vše má proběhnout centrálně, dovolím si vás požádat též o součinnost tradiční, aneb:

Zájemce o výjezd v rámci našich smluv Erasmus plus prosíme, aby nejpozději do středy 10.2. odevzdali paní sekretářce Grenové v jedné složce následující dokumenty:

-          krátký strukturovaný životopis v jazyce, v němž chcete absolvovat studium v zahraničí

-          transcript, tj. přehled dosavadních studijních výsledků a absolvovaných kurzů (vydává studijní oddělení)

-          krátký motivační dopis v jazyce, v němž chcete absolvovat studium v zahraničí

Do 10.2. také na sekretariátě KPES nahlaste až dvě instituce, na kterých máte zájem studovat, a to podle pořadí vaší preference.

Motivační dopis zašlete k 10.2. také jako přílohu k e-mailu na adresu kolegyně Mgr. Ivany Častulíkové (i.castulikova@centrum.cz).

Předem všem děkujeme za spolupráci a těšíme se na váš zájem o výjezd na naše partnerské university. Prosím, počítejte v příštím týdnu ještě s dalšími instrukcemi týkajícími se výběrového řízení organizovaného přes Stag, děkuji.

Markéta Žídková