Změny ve státnicích v navazujícím mgr. studiu Politologie

Datum vložení: 11.02.2016

Autor: Doc. PhDr. Tomáš Lebeda Ph.D.

Milí studenti,

jak jste již byli informováni při nástupu do studia, počínaje ročníkem, který nastupoval do navazujícího mgr. studia Politologie v akademickém roce 2014/15, budete státnicovat pouze ze dvou předmětů: Politologie a Volební studia. Státnicový předmět Soudobé dějiny je vypuštěn. Změna se netýká studentů, kteří nastoupili do studia dříve, než v akademickém roce 2014/15.

Nově budou státnice probíhat následujícím způsobem:

V rámci předmětu Politologie si budete losovat dvě otázky, jednu z předmětu Teorie demokracie a druhou z Komparativní politologie. Celková známka bude průměrem výsledků z obou otázek.

V rámci předmětu Volební studia si budete losovat taktéž dvě otázky, jednu z dvojice předmětů VSSS a VA a druhou z dvojice předmětů PK a PMVK. Celková známka bude průměrem výsledků z obou otázek.

Do STAGu si tedy zapisujte pouze dva příslušné státnicové předměty. Soudobé dějiny by měly být v nejbližší době z nabídky ve STAGu vymazány (netýká se starších ročníků).

Tomáš Lebeda