Broumovské diskuse - 3. ročník - pozvánka studentům

Datum vložení: 13.10.2016

Autor: Mgr. Markéta Žídková Ph.D., M.

Jsme přesvědčeni, že o demokracii je třeba neustále pečovat. Nejenom T. G. Masaryk zmiňuje, že demokracie je diskuse a dodává, že je možná jen tam, kde si lidé důvěřují a poctivě hledají pravdu. I proto jsme založili tradici Broumovských diskusí: abychom přispěli ke kvalitě naší demokracie a umožnili setkání lidí, kteří si důvěřují, ctí svobodu a vnímají kvalitní veřejnou diskusi jako nezbytný předpoklad rozvoje naší společnosti.

Pokud Vás zajímá budoucnost našeho soužití v evropském prostoru a cítíte spolu s námi odpovědnost za svět kolem nás, nechte se pozvat na 3. Broumovské diskuse, které se uskuteční 7. – 8. listopadu 2016 v broumovském klášteře. Letošním tématem bude Evropská identita. Do auditoria je pozváno i na 80 studentů středních i vysokých škol, pro něž jsme letos poprvé vypsali stipendia, aby se konference mohli zúčastnit.

Diskutovat přijedou:

Pavel Bělobrádek – místopředseda vlády ČR pro vědu, výzkum a inovace

Karel B. Müller – vedoucí Katedry politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze

Alexander Tomský – politolog a nakladatel
Petr Kolář – bývalý velvyslanec a náměstek ministra zahraničí
Petr Hlaváček – historik, filosof, docent českých dějin na UK
Petr Robejšek – politolog, ekonom, komentátor

Josef Socha – generální vikář Královéhradeckého biskupství

Roman Joch – komentátor, publicista
David Bouma – kněz, pedagog

Diskusi budou moderovat:

Daniela Brůhová – redaktorka ČRo Dvojka

Robert Čásenský – šéfredaktor časopisu Reportér
Dalibor Balšínek – novinář, spisovatel

Vedle diskusních panelů jsme připravili i doprovodný kulturní a společenský program. Podrobnější informace a možnost zvýhodněné registrace naleznete na webu:

www.broumovskediskuse.cz

Budeme moc rádi, předáte-li informaci a pozvání také svým kolegům či studentům, o nichž se domníváte, že by pro ně konference mohla být přínosem.

V případě jakýchkoliv dotazů se na mě kdykoliv obraťte.

Děkuji za Váš čas,

S pozdravem a přáním pěkného dne,

Kateřina Ostradecká

Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov