Nabídka pro studenty EU a MV

Datum vložení: 15.03.2014

Autor: Mgr. Ivana Častulíková

Informace

 

Nabídka  pro studenty EU a MV

 

Milí studenti,

 

dovolte mi Vás informovat o několika zajímavých nabídkách v oblasti evropských studií, které se ke mně dostaly a mohly by Vás zajímat.

 

 (1.) Strana TOP 09 hledá studenty, kteří navštíví střední školy před volbami do EP a seznámí žáky se základními pravomocemi této instituce, důležitosti v rámci struktury EU, etc. Výběr středních škol není vymezen, můžete si vybrat region, v němž žijete a zároveň spolupracovat ve dvojici. Pokud máte zájem zkusit lektorskou pozici, půjde o výbornou zkušenost. Stačí se registrovat na portálu Young Power UP (http://www.youngpower.cz/) a na pozici se přihlásit.

 

 (2.) Po naší exkurzi ve Vídni jsme byli osloveni stálým zástupcem při OBSE s nabídkou účasti na letní škole European Forum Albach. Por více informací, prosím, navštivte domovskou  stránku nadace: http://www.alpbach.org/en/hauptveranstaltung/forum2014/ . Velkou výhodou oproti jiným letním školám v Evropě je, že Vám nadace může do deadlineu (2.4.2014) poskytnout i stipendium, o něž se můžete ucházet na http://www.alpbach.org/en/efa14/organization/scholarship-programme-2014/ .

 

(3.) Poslední nabídku zveřejnila v minulých dnech redakce Euroskopu u příležitosti desetého výročí ČR v EU. Studenti mohou napsat vlastní strategii o tom, jak by mělo Česko působit v příštích letech na půdě EU či jakou pozici má zaujmout v evropském prostoru. Konkrétní zadání můžete najít na stránkách https://www.euroskop.cz/8952/23757/clanek/soutez-o-nejlepsi-strategii-pusobeni-cr-v-eu/  , přičemž deadline je 20.4.2014.

 

 S pozdravem, IČ