Letní škola energetické bezpečnosti, Masarykova univerzita

Datum vložení: 31.03.2014

Autor: Mgr. Markéta Žídková Ph.D., M.

Informace

Letní škola energetické bezpečnosti

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

 

zajímá Vás, jak Evropská unie zajišťuje svoji energetickou bezpečnost? Před jakými výzvami aktuálně stojí a jak se s nimi hodlá vypořádat? Chcete nahlédnout pod pokličku tvorby evropské energetické politiky a vzájemných vztahů mezi EU a hlavními dodavateli energetických surovin? Pokud ano, pak přijměte naše pozvání na již třetí ročník letní školy na téma energetické bezpečnosti v mezinárodních vztazích, která se uskuteční od 3. do 10. Srpna 2014 v univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči.

 

Letošní ročník letní školy, kterou pořádá Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií FSS, má podtitul „The Energy Policy of the EU and its Position in Global Energy Environment“ a již tradičně na ní vystoupí špičky v oboru z České republiky i zahraničí. Mezi přednášejícími budou například Václav Bartuška, zvláštní zmocněnec  vlády ČR pro dostavbu Temelína a energetickou bezpečnost, specialista na energetiku Ruské federace James Henderson z Oxford Institute for Energy Studies (UK), zástupce ředitele Energy Institute na univerzitě v texaském Austinu (USA) Aviezer Tucker, ředitel oddělení pro výstavbu jaderných zařízení společnosti ČEZ Petr Závodský, bývalý ředitel sekce ropy a zemního plynu Světového ekonomického fóra Pawel Konzal a další. 

 

Součástí letní školy bude také jednodenní exkurze do jaderné elektrárny Temelín. Vyučovacím jazykem bude angličtina. Více informací můžete získat na webu http://summer-school.cz/  nebo na e-mailové adrese  SummerSchoolMU@gmail.com, případně na facebookovém profilu https://www.facebook.com/EnSecSummerSchool  


Uzávěrka přihlášek je 31. května 2014.

S pozdravem,

Tomáš Vlček

Manažer projektu