Seminář - JAK NASTARTOVAT KARIÉRU V OSN

Datum vložení: 04.04.2014

Autor: Doc. PhDr. Tomáš Lebeda Ph.D.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky spolu s oddělením pro nábor a rozmísťování pracovníků Sekretariátu OSN v New Yorku pořádá seminář

JAK NASTARTOVAT KARIÉRU V OSN

Vhledem časovému programu amerických expertů ze Sekretariátu OSN v New Yorku je seminář pořádán pouze na půdě FSS MU v Brně, nicméně je určen stentům dvou pracovišť: FSS MU i KPES FF UP.

Seminář se uskuteční ve středu 9. dubna 2014 od 13,30 hod v aule Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Joštova 218/10, Brno

Seminář je určen zájemcům o práci v institucích OSN. Uskuteční se v angličtině a nebude tlumočen.

13:30 – 16:30 (včetně 20 minut přestávky):

·         Brief introduction on the career opportunities in the UN Secretariat

·         How to prepare an effective application in the context of the UN system

·         How to prepare for competency-based interview in the context of the UN system, include a role play exercise

·         Q & A

Účelem semináře je informovat o možnostech účastnit se výběrových řízení a následně zaměstnání ve strukturách OSN, poskytnout užitečné kontakty, důležité praktické informace a zkušenosti při zapojení do těchto výběrových řízení.

Součástí semináře bude vystoupení expertů z oddělení pro nábor a rozmísťování pracovníků Sekretariátu OSN v New Yorku, kteří k výše uvedenému tématu na semináři vystoupí a poskytnou jejich účastníkům relevantní informace, předají zkušenosti a vysvětlí postupy při podávání přihlášek do výběrových řízení vypisovaných OSN. Tito pracovníci mj. vysvětlí přijímací proces jednotlivých institucí systému OSN a poradí, jak se připravit a co nejefektivněji postupovat v samotném přijímacím procesu.