Zúčastněná pozorování v OVK (EP 2014)

Datum vložení: 06.04.2014

Autor: Mgr. David Dohnal

Vážené studentky, Vážení studenti,

stejně jako v loňském roce i letos chystáme v rámci našeho výzkumu zúčastněná pozorování v okrskových volebních komisích (OVK), aktuálně pro volby do Evropského parlamentu. Tímto bychom Vás proto opět rádi požádali o spolupráci v rámci tohoto výzkumu.

Pokud tedy již víte, že budete působit v některé OVK, případně o této možnosti uvažujete a rádi byste se zapojili do výzkumu (a získali tak k odměně člena OVK i finanční odměnu od nás za práci pozorovatele), tak mě, prosím, co nejdříve kontaktujte.

Pro Ty z Vás, kteří by se rádi zapojili, ale zatím v OVK nepůsobili, mám dobrou zprávu – stát se členem OVK není nic složitého. Do OVK můžete být nominování buď obecním úřadem (jakýmkoliv, nemusíte tedy nutně působit v obci, ve které máte trvalé bydliště) nebo politickou stranou. V případě nominace obecním úřadem je potřeba zajít (případně někde stačí pouze telefonická žádost) na obecní úřad v obci, ve které chcete působit a požádat o zapsání do seznamu uchazečů o práci v OVK. Tuto agendu obvykle zajišťuje obvykle odbor správy (je-li obecní úřad členěn na odbory), v malých obcích pak pověřený pracovník. Pokud máte zájem o tuto formu účasti v OVK, je potřeba se co nejdříve zaregistrovat na obecním úřadě, abyste byli vybráni a zařazeni do OVK.

Případně můžete rovněž využít možnost působit v OVK coby zástupce některé z kandidujících stran. Kromě vlastních kontaktů na některého člena politické strany můžete využít i nabídku České pirátské strany, která hledá své zástupce v OVK (viz. https://www.pirati.cz/ovk/index.php).

Prosím zájem o zapojení do našeho výzkumu, aby mě kontaktovali co nejdříve, neboť oproti pozorování z podzimu 2013 je tentokrát počet plánovaných pozorovatelů nižší (a platí, že kdo dřív přijde,…).

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte mě kontaktovat.

S pozdravem

David Dohnal