Volební kampaně a politický marketing

Kód kurzu: KPE/VKP

Program: Bakalářské - politologie a evropská studia

Typ: Povinně volitelné kurzy (B)

Termín výuky: 2. ročník, Zimní semestr

Jazyk výuky: česky

Počet kreditů: 3

Struktura výuky: přednášky, semináře, rozdělení hodin 1+1

Způsob ukončení: Zápočet Zkouška

Cílem kurzu je uvedení posluchačů do problematiky volebních kampaní, představení základních fází kampaně od prvotní analýzy volebního obvodu, přes vytyčení strategie kampaně, její uplatnění v médiích různého typu až po práci s kandidátem samotným. Důraz bude kladen zejména na přístupy a koncepty aplikovatelné v českém prostředí. Součástí kurzu je i využití získaných znalostí při realizaci vlastní kampaně ve volbách fiktivního orgánu katedry, které proběhnou v závěru kurzu. Za tímto účelem budou studenti na úvodní hodině rozděleni do pracovních skupin (politických stran). V rámci nich si posléze vyzkouší základy plánování a realizaci jednotlivých fází volební kampaně. Součástí kurzu bude také představení problematiky komunikace stran s médii, tvorba tiskových zpráv, oslovování novinářů apod. V závěru kurzu proběhne simulace předvolebního televizní debaty za účasti dalších členů a studentů KPES, kteří budou zároveň voliči.

Vyučující

Mgr. Eva Lebedová Ph.D.